ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Ortopeda dziecięcy Szczecin

Rodzice nowonarodzonego dziecka bardzo szybko uświadamiają sobie, że przed nimi ciężka praca. Konieczne jest pilnowanie takiego dziecka na każdym kroku, a z roku na rok staje się ono coraz bardziej samodzielnie i wymaga jeszcze więcej uwagi. Wiąże się to także z licznymi urazami i koniecznością ciągłych wizyt u specjalistów, którzy mogą pomóc w walce z rozwojem niepożądanych dolegliwości. Takim specjalistom będzie w szczególności ortopeda, który może pomóc w bardzo wczesnym wykryciu wad postawy i skierować dziecko na rehabilitacje, dzięki której nie będzie ono potem mieć takich samych problemów w dorosłym życiu. Jest to bardzo ważne działanie profilaktyczne, o którym muszą pamiętać wszyscy rodzice. Z całą pewnością konieczność odbycia takiej wizyty zostanie im również zalecona przez lekarza rodzinnego.

 

Wśród najlepszych ortopedów dziecięcych Szczecin zdaje się cieszyć kilkoma bardzo dobrymi specjalistami, do których każdego roku zapisuje się bardzo wielu pacjentów. Dlaczego dla ortopedów dziecięcych Szczecin wydał się idealnym miejscem do rozpoczęcia pracy? Być może jest to związane z mniejszą presją, która tworzy się w bardzo dużych miastach Polski. Popyt na usługi ortopedy nigdy nie zmaleje, a otwieranie swojego gabinetu w stolicy może już wiązać się z dużą dawką stresu i pacjentami, którzy chcą zapisać się na wizytę na wczoraj.

 

Dobry ortopeda dziecięcy - jaki powinien być?

Każdy lekarz podczas wybierania swojej specjalizacji musi zastanowić się nad swoimi własnymi cechami osobowościowymi. Jeżeli nie lubi on pracować z osobami starszymi lub z dziećmi to na pewno nie powinien wybierać takiej specjalizacji, która silnie się z tym wiąże. Zasada jest tutaj taka sama jak w przypadku innych zawodów - jeżeli od początku wiadomo, że niektóre rzeczy nie będą zgodne z przekonaniami lub przyzwyczajeniami jednostki to nie warto tracić czasu na próby przekonania samego siebie, że być może coś się zmieni. Ortopeda dziecięcy musi lubić dzieci – nie wystarczy ich tylko tolerować. Duża część tej pracy to także uspokajanie najmłodszych, którzy stresują się każdą wizytę w gabinecie lekarskim – bardzo rzadko zdarza się, że dziecko faktycznie lubi przychodzić do specjalisty. W przypadku ortopedów dziecięcych Szczecin być może wyróżnia się właśnie tym, że znajdują się tam lekarze z powołania.

Zawód ortopedy jest ściśle związany także z bólem i koniecznością zlecania wielotygodniowych rehabilitacji – tak samo wygląda to w przypadku dzieci. Specjalista musi w klarowny sposób przekazać takie informacje rodzicom i uświadomić im także, że bardzo istotne jest regularne wykonywanie zaleconych ćwiczeń i nierezygnowanie z nich tylko dlatego, że dziecko przestało skarżyć się na ból. Rodzice chcą odpuścić swoich pociechom niepotrzebnego cierpienia i czasami pozwalają im na przerwanie rehabilitacji w momencie, gdy nastąpiła poprawa – a jest to złe podejście do tematu.

 

Ortopeda dziecięcy a ortopeda dla dorosłych

W środowisku ortopedów dziecięcych Szczecin znajduje się na pierwszym miejscu, ale pracują tam także bardzo dobrzy specjaliści zajmujący się leczeniem osób dorosłych. A jaka jest różnica pomiędzy ortopedą, którzy współpracuje tylko z dziećmi oraz takim, który woli przyjmować osoby po 18 roku życia? Przede wszystkim chodzi tutaj o wspomniane już podejście do pacjenta.

 

Ortopeda, który zajmuje się osobą dorosłą ma dużo większy komfort, gdyż jego pacjent jest najczęściej samodzielny, świadomy i zdeterminowany. To w jego interesie leży poprawne wykonywanie ćwiczeń i zastosowanie się do zaleceń. A jeżeli dana osoba zapisuje się na wizytę prywatnie to pewne jest, że chce uzyskać konkretne zalecenia i na pewno nie będzie spierać się z ortopedą lub próbować uniknąć rehabilitacji. W przypadku dzieci lekarz musi trochę bardziej zaangażować się w każdy konkretny przypadek i osiągnąć porozumienie również z rodzicami danego dziecka. Można więc stwierdzić, że każdy jeden przypadek obejmuje wtedy o wiele więcej osób z którymi lekarz musi się porozumieć - nawet jeżeli pacjentem jest tylko jedno dziecko.

 

Ortopedzi dziecięcy czerpią jednak naprawdę dużo satysfakcji ze swojej pracy. Możliwość obserwowania młodego człowieka, który dzięki ich pomocy prawidłowo się rozwija jest niezastąpionym uczuciem i powoduje, że praca takiego lekarza wydaje się od razu o wiele bardziej potrzebna i sensowna. Pomoc dzieciom niesie ze sobą dużo radości i zabawnych sytuacji, które również mogą poprawić dzień danego ortopedy i uczynić go ciekawszym.

  • https://www.wseit.edu.pl
  • https://www.paladin-szczecin.pl
  • https://siodmeniebo.szczecin.pl
  • https://www.nzozmedicalcare.pl
  • https://isynergia.pl
  • https://trans-medics.pl
  • https://bezpiecznaprzystan.szczecin.pl
  • https://medeor.com.pl
  • https://medica.edu.pl
  • https://incert.pl
projekt i wykonanie mmCreation.pl