ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Rehabilitacja Szczecin

Kompleksowe leczenie schorzeń narządu ruchu

Fizjoterapia (physis – natura, therapeia – leczenie) łączy leczenie za pomocą różnych form ruchu (kinezyterapię) z leczeniem czynnikami fizykalnymi (fizykoterapię) i masażem leczniczym. Rodzaje zabiegów dostosowujemy odpowiednio do potrzeb pacjenta i do celu obranego w terapii.

Wykorzystujemy w leczeniu pacjenta wszystkie działy fizjoterapii:

Fizykoterapia

Wybór rodzaju zabiegu uzależniony jest od pożądanego efektu terapeutycznego. Podstawą doboru rodzaju terapii jest chęć osiągnięć zamierzonego celu np. likwidacja bólu, obrzęku, stanu zapalnego, poprawa trofiki tkanek przez zwiększone ukrwienie, usprawnienie oddychania, poprawa lub utrzymanie wydolności ogólnej , przemiany materii, termoregulacji, ukrwienia skóry itp. Leczenie metodami fizjoterapii polega na wywołaniu fizjologicznych reakcji tkanek za pomocą bodźców fizykalnych.

Ze względu na główny rodzaj stosowanej energii metody fizjoterapeutycznej oferujemy takie zabiegi jak:

 

BOA - masaż uciskowy

         Jest to zabieg sekwencji masażu uciskowego. Wykonywany jest przy pomocy specjalnego aparatu o różnym poziomie ciśnienia dobieranego indywidualnie. Masaż ma zastosowanie w procesie dochodzenia do zdrowotności ciała. Zabieg jest wykorzystywany w rehabilitacji i medycynie estetycznej, wykonuje się go na kończyny górne i dolne. Przed wykonaniem odbywa się konsultacja z terapeutą, który wyjaśnia wskazania i przeciwwskazania do zabiegu. Czas trwania ok. 30 minut.

Wodolecznictwo

"Wszystkie elementy narządu ruchu narażone są na wpływ szkodliwych czynników, które mogą doprowadzić do zaburzenia ich funkcji lub trwałego uszkodzenia. Rozwijają się wtedy różne schorzenia narządu ruchu, wymagające odpowiedniego leczenia farmakologicznego czy chirurgicznego."

Masaże

Działanie masażu polega na mechanicznym przepływie krwi w naczyniach krwionośnych i chłonki w naczyniach limfatycznych. Przy wykorzystaniu technik takich jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie czy oklepywanie zwiększa się przemieszczanie płynów przez układ naczyniowy. Tarcie wywołane podczas masażu wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie - zwiększenie przepływu krwi przez mięśnie, przyspieszenie dostarczania substancji odżywczych a równocześnie wydalania produktów przemiany materii. Wzmożony dopływ tlenu do komórek zwiększa przemianę tlenową w mięśniach, w związku z tym szybciej są usuwane produkty rozpadu powstające w czasie pracy mięśni.

 

Terapia manualna

Medycyna Ortopedyczna wg Cyriax'a jest systemem diagnostyczno-terapeutycznym nakierowanym na pacjenta z dolegliwościami układu ruchu.

Przez zaproponowany w metodzie wywiad i badanie funkcjonalne uzyskujemy kompletną informację na temat badanego pacjenta. Odnajdywana jest dokładna lokalizacja podrażnionych struktur przez obecność objawów lokalizujących lub przez palpację. Metoda charakteryzuje się szczegółową diagnostyką i odpowiednią dobraną terapią. Podstawowym założeniem Medycyny Ortopedycznej wg Cyriax'a jest leczenie wzorca klinicznego. Poprzez zaproponowany w metodzie wywiad i badanie funkcjonalne uzyskujemy szczegółowe informacje na temat badanego pacjenta. Objawy i symptomy są interpretowane i skatalogowane w formie "wzorców klinicznych". "Wzorzec kliniczny" jest szczególnym zachowaniem się zaburzeń lub grup zaburzeń...

  • https://siodmeniebo.szczecin.pl
  • https://isynergia.pl
  • https://www.nzozmedicalcare.pl
  • https://www.paladin-szczecin.pl
  • https://medeor.com.pl
  • https://medica.edu.pl
  • https://incert.pl
  • https://trans-medics.pl
  • https://bezpiecznaprzystan.szczecin.pl
  • https://www.wseit.edu.pl
projekt i wykonanie mmCreation.pl